Slide background

FIND OUT ONCE AND FOR ALL

IMMD PATERNITY TESTS

Bizim testler

Paternity test

from €180.95

Analysis father/child or father/mother/child

Analysis of relationship

from €400.95

Father/child or father/mother/child Analysis of relationship

See all of our tests …

Babalık Testi Hakkında

Her babalık özel bir ilişki anlamına gelir. Bu bir ömür boyu duygusal bir bağ anlamına gelmenin yanında geniş ve devam eden hukuki yükümlülükler de içermektedir. Babalık ilişkisinin boyutlarının büyüklüğü kadar, babalık hakkında ortaya çıkabilecek şüpheler gibi sorunlar da dayanılmaz olabilir. Genel bir kural olarak annenin aksine baba bir babalık testi yaptırmaya karar vermezse çoğu zaman doğal olarak bir kısım şüphelere kapılır.

DNA analizi bugün asıl anne ve babanın kim olduğunu belirleme konusunda kullanılan en modern ve güvenli yöntemdir. 1994 yılından bu yana IMMD prestijli bir kurumun kapsamlı uzmanlığıyla insanlarla ilgili genetik teşhisler için yanınızdadır.

Babalık testi nedir?

Babalık testi çocuğun genetik özelliklerinin ebeveynlerinkiyle karşılaştırıldığı bir genetik soy testidir. Eğer belirli genetik belirteçler çocuk, anne ve şüpheli babada yeterli sayıda benzerlik gösteriyorsa babalık % 99’luk bir kesinlikle kabul edilebilir. Böyle bir benzerlik mevcut değilse babalık ekarte edilebilir. Bunu nasıl yorumlamak gerekir?

Anne ve babanın her birinin sadece renk farklılığı olan bir zinciri olduğunu düşünün, anneninki kırmızı ve babanınki yeşil. Şimdi ebeveynler çocuklarına ebeveynlerini hatırlatacak bir zincir vermeye karar verir. Ebeveynler zincirlerinin parçalarını birleştirir ve yeni bir kırmızı-yeşil zincir oluşturur.

Bunun bizim babalık testimizle alakası nedir? Zincirleri mecazi olarak annenin kromozomları (“kırmızı”) ve babanın kromozomlarıyla (“yeşil”) değiştirin. Eğer çocuk kırmızı ve yeşil kromozomları olan ebeveynin çocuğuysa sadece “kırmızı” ve “yeşil” kromozomlar miras almış olabilir. Diğer “renkler”, yani diğer kromozomlar zuhur edemez. Bu şekilde babalık testi çocuğun kromozomlarını ebeveynlerin kromozomlarıyla karşılaştırır. Eğer her şey “kırmızı-yeşilse” babalık neredeyse kesin bir olasılıkla gerçek demektir. Fakat “başka renk örnekleri” bulursak test edilen şahsın çocuğun babası olmadığı anlaşılır.

Bir babalık testi pratikte nasıl yapılır?

Kurum personelimizden ayrıntılı ve bireysel öneriler aldıktan sonra, ilgili tarafların tükürük örneklerini sunarsınız. Yani çocuk, şüpheli baba ve mümkünse annenin her birinden birer numune alınır. Test aynı zamanda sadece çocuk ve babadan alınan numunelerle de yapılabilir. Ancak her iki ebeveynin de katılımı kesinliği artırır.

Yasalar numunelerin tıbbi gözetim altında alınmasını zorunlu koşar, güvendiğiniz bir doktor tarafından. Numune için doğrudan bize de gelebilirsiniz.

Numuneler laboratuarımızda uygun bir şekilde akredite edilmiş en son teknoloji ve onaylı usullerle analiz edilir. Bu noktada Genetik Tanı Komisyonunun mevcut politikaları uyarınca en az 16 genetik belirteç incelenir.

Numunelerin alımından yaklaşık iki hafta sonra ya % 100 kesinlikle babalığı ekarte eden ya da % 99.99’a yaklaşan bir kesinlik olasılığıyla babalığı kakıtlayan bir rapor alırsınız.

Babalık testi iki farklı şekilde sonuçlandırılabilir. İlkinde mahkemece geçerli bir uzman görüşü talep edebilirsiniz: Her üçünü de içermeli ve tükrük numunelerinin doktor gözetimi altında alındığını gösteren deliller bulunmalıdır (karışıklığa meydan vermeme gayesiyle numuneler için “kimlik kanıtı” ve muhtemelen kimlik kartlarının kopyası). Maliyeti vergiler dahil 350 EURO’dur. İkincisinde vergiler de dahil 180 ya da 200 EURO ücretle üç kişi için (şüpheli baba, çocuk ve istendiği takdirde anne) bilimsel bir görüş talep edebilirsiniz. Bu durumda kanıt çocuk ve şüpheli babadan alınan numuneler gore belirlenebilir.

Teknik yaklaşım ve sonuçların geçerliliği itibarıyla testler farklı değildir. Her ikisi de kesinlik için aynı kriterlere başvurur.

Her iki test için de numuneler laboratuarımızda alınabilir. Standart varyanta göre numunenin bizim laboratuarımızda alınması masrafı 200 EURO’dan 180 EURO’ya düşürür. Numune sizin seçtiğiniz bir doktor tarafından (profesyonel uzmanlaşma gerekli değildir) ya da çocuk esirgeme kurumu veya halk sağlığı merkezlerinde çalışan bilgili personelce de alınabilir.

Senin testi yoluyla Sipariş :

Telefon

Telefon yoluyla IMMD bir babalık testi için randevu alın. İngilizce ve Almanca dil hizmeti kadran için :+49-30-92 09 07 0

Web sitesi aracılığıyla Bilgi paketi

Ana bizim babalık testi ile ilgili bilgi paketini istemek .

Bizim sertifikalar

IMMD ISO/IEC 17025:2005 Certificate
IMMD ISO/IEC 17025:2005 Certificate
IMMD ISO/IEC 17025:2005 Certificate
IMMD ISO/IEC 17025:2005 Certificate